تلفن همراه

آیا ظاهر گوشی iphone 16 شبیه iphone X و XS خواهد بود ؟!

آیا ظاهر گوشی iphone 16 شبیه iphone X و XS خواهد بود ؟!

مقالات زیادی در مورد ظاهر گوشی های ایفون سری 16 منتشر شده که در حال حاضر چیزی به جز شایعات نیست. (حتی توسط کانال های یوتیبوی و سایت های معتبر انگلیسی زبان، اسپاینیای زبان مثل Isa Marcial ). موب خرید نیز کمی قبل تر یکی از شایعات مربوط به مشخصات سحت افزاری آیفون 16 را منتشر کرده است. چند روزیست که در سایت ها و شبکه های اجتماعی تصویری منتشر شده که ادعا می شود مربوط به iphone 16 است و ظاهری تقریبا شبیه به iphone XS دارد!

حال سوال اینست که واقعا آیفون16 مثل آیفون ایکس است؟!

بنده برخی از منابع انگلیسی زبان را بررسی کردم و همه اظهار داشتند که شبیه سازی که Majin Bu از گوشی اپل 16 انجام داده به واقعیت نزدیک خواهد بود! آیفون 16 دارای یک “آرایه دوربین عمودی با سطح برجسته و قرصی شکل” است. این باید ماژول دوربین را شبیه ماژول آیفون X کند، اگرچه لنزها به جای نشستن زیر یک تکه شیشه باید حلقه جداگانه خود را حفظ کنند. البته شیائومی نیز یک گوشی با همین ظاهر عرضه نموده با نام های : شیائومی ردمی 13C و POCO C65

آیفون 16 باید مجهز به لنز پریسکوپ باشد

در مورد مدل‌ های آیفون 16 پرو، Majin Bu می‌گوید اپل هنوز در حال آزمایش راه‌ هایی برای استفاده از لنز پریسکوپ برای زوم اپتیکال بهتر می باشد. در حال حاضر تنها آیفون 15 پرو مکس دارای لنز پریسکوپ است!

دارای دکمه اضافه نسبت به مدل های قبلی iphone (علاوه بر کلید های ولوم و اکشن)

طبق گزارش‌های اخیر، اپل همچنین قصد دارد دکمه جدیدی را به آیفون 16 پرو اضافه کند که به لمس و فشار پاسخ می‌ دهد و به کاربران این امکان را می‌ دهد که به سرعت دوربین را باز کنند، فوکوس را تنظیم کنند و با کشیدن انگشت به سمت چپ و راست بزرگنمایی کنند.

دستگاه های جدید apple همچنین باید رم بیشتر، وای فای و اینترنت 5G سریعتر و گزینه های ذخیره سازی بیشتری دریافت کنند. اپل می تواند دکمه اکشن را به آیفون 16 معمولی اضافه کند، زیرا در حال حاضر منحصر به مدل های 15 پرو است.

تاریخ رونمایی آیفون 16 پرو مکس

طبق معمول، انتظار می رود گوشی های جدید در شهرویر ماه 1403 معرفی شوند.

خلاصه مشخصات

  • اینترنت 5G
  • مجهز به دکمه ای برای دسترسی های سریع (مانند تماس و دوربین)
  • دوربین دوگانه مجهز به پریسکوپ
  • قابلیت فیلمبرداری سینماتیک (حالت سینمایی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *