اپل تولید آیفون 10 را در تابستان ۲۰۱۸ متوقف می‌کند

اپل تولید آیفون 10 را در تابستان ۲۰۱۸ متوقف می‌کند

شاید آیفون ۱۰ به میزان فروشی که اپل امیدوار بود دست نیافته باشد؛ اما آخرین مدل گوشی این کمپانی به هیچ وجه یک شکست محسوب نمی‌شود. همه آن را به‌قدری دوست داشتند که یکی از بهترین محصولات سال ۲۰۱۷ نامیده شود و میلیون‌ها طرفدار اپل آن را خریداری کنند. ولی خیل عظیمی از کاربران اعلام کردند که طراحی بریدگی بالای نمایشگر و قیمت زیاد ۱۰۰۰ دلاری کافی بود تا آن‌ها را از خرید این گوشی منصرف کند و به سراغ آیفون‌های ارزان‌تر بروند.

اپل تولید آیفون 10 را در تابستان ۲۰۱۸ متوقف می‌کند
اپل تولید آیفون 10 را در تابستان ۲۰۱۸ متوقف می‌کند

اما با وجود تمام مسائل مطرح‌شده برای آیفون ۱۰ (iPhone X)، شنیدن این موضوع که اپل در تابستان ۲۰۱۸ آن را از رده خارج می‌کند، غافلگیرکننده است. بر اساس گزارشی از KGI، اپل این گوشی پرچم‌دار را پیش از عرضه‌ی محصول جدید آیفون در پاییز ۲۰۱۸، از رده خارج خواهد کرد. این اولین باری است که اپل قبل از عرضه‌ی محصول جدید آیفون، به حیات آیفون قبلی پایان می‌دهد و آن را با قیمت کم‌تر عرضه نمی‌کند.

KGI با تمرکز بر بازار چین و بررسی آمار فروش این گوشی در بازار چین، طراحی آیفون ۱۰ را دلیل فروش کم‌تر از حد انتظار آن می‌داند. با وجود اینکه آیفون ۱۰ از بزرگ‌ترین صفحه نمایش بین تمام آیفون‌ها برخوردار است (۵.۸ اینچ در مقایسه با صفحه نمایش ۵.۵ اینچی در آیفون ۸ پلاس)، KGI باور دارد بریدگی بالای صفحه نمایش که محل استقرار سنسورهای گوشی است، باعث شده بسیاری از مصرف‌کنندگان به اشتباه تصور کنند آیفون ۱۰ نسبت به یک مدل استاندارد آیفون پلاس فضای واقعی کم‌تری روی صفحه نمایش دارد. از آنجایی که در اکثر بازارها مقیاس مشخص نیست و اغلب مصرف‌کنندگان تصور می‌کنند مدل‌های پلاس بزرگ‌ترین مدل‌های در دسترس هستند، این ارزیابی غیر منصفانه نیست.

با وجود این قدم روبه‌عقب احتمالی، به احتمال خیلی زیاد اپل به دنبال این خواهد بود تا طراحی آیفون ۱۰ را در مجموعه آیفون بعدی خود هم اعمال کند. اینکه بریدگی باقی می‌ماند یا نه هنوز مشخص نیست (اپل امیدوار بود این بریدگی مانند دکمه هوم دایره‌ای، نمادین شود)؛ اما می‌توان با اطمینان گفت طراحی صفحه نمایش، حاشیه-تا-حاشیه باقی می‌ماند. صرف‌نظر از اینکه آیفون ۱۰ چه عملکردی داشته ، اپل در مسیر تبدیل شدن به اولین کمپانی جهان با ارزش یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ است. انتظار می‌رود فروش آیفون همچنان با قدرت ادامه یابد.

از رده خارج کردن زودهنگام آیفون ۱۰ آن را تبدیل به یک نسخه‌ی محدود می‌کند که به‌نوعی مناسب است؛ چرا که در اصل قرار بود به‌عنوان یادبود دهمین سالگرد تولد این برند از آن رونمایی شود. البته این‌که خبر از رده خارج شدن آیفون ۱۰ میزان فروش را زیاد می‌کند یا نه هنوز مشخص نیست.

منبع: zoomit

کلیدواژه : آیفون ایکس
علیرضا شریفی شولی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.