اخبار

افزایش عمر باتری گوشی های آیفون

افزایش عمر باتری گوشی های آیفون

برای حفظ سلامت باتری گوشی ایفون بایستی موارد مختلفی را مد نظر قرار دهید که ما در ادامه به مهمترین آن ها می پردازیم:

 • انتخاب آداپتور شارژ اصلی
 • نگهداری شارژ باتری بین 20 تا 80 درصد
 • زمانی که گوشی در شارژ قرار دارد، تحت هیچ شرایطی از موبایل خود استفاده نکنید.
 • در صورتی که موبایل خود را دست دوم خریداری کرده اید، حتما اصل بودن باتری را توسط نرم افزار itunes بررسی کنید
 • بر روی موبایل خود همواره آنتی ویروس فعال داشته باشید
 • از گرم شدن بیش از حد گوشی و باتری جلوگیری کنید

در این مقاله ما راهکار هایی ارائه می دهیم که به افزایش طول عمر باتری تمامی گوشی های آیفون کمک می کند. در ادامه به سوالاتی به شرح زیر پاسخ خواهیم داد:

 • چگونه باتری ایفون را سالم نگه داریم
 • افزایش عمر باتری ایفون 15 پرو مکس
 • برگرداندن سلامت باتری ایفون
 • کم شدن سلامت باتری ایفون با اپدیت
 • بالا بردن عمر باتری ایفون ۱۳ ، آیفون 13 پرو مکس ، ایفون 14 پرو و پرو مکس، ایفون 15 پرو و Pro Max
 • کاهش مصرف باتری ایفون 11 ، 12 ، 13 ، 14 و 15 (معمولی، پرو و پرو مکس)

1-انتخاب آداپتور شارژ اصلی

اولین موردی که همیشه مد نظر قرار دهید، کلگی شارژر می باشد. هنگام خرید حتما کلگی شارژر از برند های معتبر و یا آداپتور اصلی اپل را خریداری نمایید. جدا از خرید آداپتور های شارژ با قیمت ارزان بپرهیزید. در ادامه روش های تشخیص آداپتور اصلی آیفون را شرح می دهیم: تمامی توضیحاتی که در این قسمت ارائه می دهیم از سایت رسمی اپل به فارسی برگردانده شده است؛

 • بررسی بسته بندی (پکیج)
 • نشان MFi را بررسی کنید
 • کانکتور های درگاه یو اس بی موجود در سری آداپتور را بررسی کنید
 • عملکرد را بررسی کنید

بررسی بسته بندی (پکیج)

اول از همه، نگاهی به پک آداپتور بکنید؛ عکس کالا بایستی به صورت سیاه و سفید روی بسته بندی چاپ شده باشد و کل پکیج نیز بایستی به رنگ سفید باشد. همچنین به عکس کلگی شارژر نگاه کنید، عبارت Deigned By California حتما وجود داشته باشد. زیرا آداپتور های شارژر فیک و غیر اصل آیفون هرگز این موضوع را روی شارژرها ذکر نخواهند کرد. علاوه بر این، شارژرهای تقلبی اغلب جزئیات نادرستی دارند. به عنوان مثال: بر خلاف بسته بندی یک شارژر معتبر، بسته یک شارژر تقلبی نه یک، بلکه دو بارکد در پایین آن وجود دارد. بنابراین بسیار مهم است که بسته بندی شارژر خود را قبل از باز کردن آن به طور کامل بررسی کنید. بررسی بسته بندی شارژر آیفون می تواند به شما در تشخیص اصل بودن یا نبودن آن کمک کند.

روی تصیر آداپتور بر روی جعبه، انتهای کانکتور USB را بررسی کنید؛ جعل کنندگان اغلب از یک نسخه رنگی از رابط استفاده می کنند که به شاخک های فلزی ظاهری طلایی می دهد.

نشان MFi را بررسی کنید

اپل توصیه می کند فقط از لوازم جانبی استفاده کنید که اپل گواهینامه آنها را تأیید کرده و با نشان MFi ارائه می شود. در مورد مشکلاتی که لوازم جانبی آیفون فیک و تقلبی یا تایید نشده می تواند ایجاد کند و نحوه شناسایی این لوازم جانبی آشنا شوید.

کانکتور های درگاه یو اس بی موجود در سری آداپتور را بررسی کنید

برای شناسایی لوازم جانبی لایتنینگ تقلبی یا تایید نشده می توانید از کانکتور لایتنینگ، کانکتور USB و اچ های لیزری استفاده کنید. تصاویر زیر را از لوازم جانبی تایید شده اپل و لوازم جانبی لایتنینگ تقلبی یا تایید نشده مقایسه کنید. اینها فقط چند محصول تقلبی هستند. دیگران هستند.

عملکرد را بررسی کنید

چه باور داشته باشید یا نه، یک شارژر کپی شده نمی تواند همان سطح عملکردی را که شارژر واقعی به شما ارائه می دهد، ارائه دهد. اگر از شارژر اصلی اپل استفاده می کنید، آیفون شما در عرض یک ساعت به طور کامل شارژ می شود. از طرف دیگر، اگر ضربه ای به شما وارد شود، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا آیفون شما شارژ شود. یک شارژر تقلبی نیز ممکن است باعث شود دستگاه شما بدون هیچ دلیل مشخصی داغ شود.

2-نگهداری شارژ باتری بین 20 تا 80 درصد

حتی الامکان اجازه ندهید باتری از 20 درصد به پایین کاهش یابد و عملیات شارژ را روی 80% پایان دهید. عملیات شارژ و دشارژ کامل (0% تا 100%) را فقط یکبار در ماه انجام دهید.

3-زمانی که گوشی در شارژ قرار دارد، تحت هیچ شرایطی از موبایل خود استفاده نکنید.

استفاده نکردن از گوشی در حال شارژ کمک به سزایی به طول عمر باتری می کند.

4-بررسی گوشی های دست دوم با نرم افزار itunes

اگر گوشی به صورت اکتیو و دست دوم خریداری کرده اید، حتما مشخصات گوشی آیفون را در نرم افزار itunes بررسی کنید تا متوجه شوید چه قطعاتی تعویض شده اند (از جمله باتری). حتی الامکان از خرید گوشی ایفون با باتری تعویضی خودداری کنید.

5-بر روی موبایل خود همواره آنتی ویروس فعال داشته باشید

داشتن آنتی ویروس اکتیو با لایسنس اوریجینال (اصلی) از نفوذ بد افزار ها به موبایل شما جلوگیری می کند. زیرا برخی از این بدافزار ها سلامت باتری را به خطر می اندازند.

6-از گرم شدن بیش از حد گوشی و باتری جلوگیری کنید

هرگز گوشی موبایل ایفون خود را در معرض گرما قرار ندهید. زیرا گرما باعث مرگ سلول های باتری گوشی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *