تعویض باتری

مراحل تعویض باتری لپ تاپ ML03XL HP Split x2

مراحل تعویض باتری لپ تاپ ML03XL HP Split x2

آیا قصد تعویض باتری  HP Split x2 Battery را دارید؟

تا به حال چندین بار باتری لپ تاپ را تعویض کرده اید؟ این کار سخت خواهد بود و باید به بیرون سپرد؟ واقعیت این است که باتری HP Split x2 Battery نیز همانند باتری های گوشی است که باید نسبت به آن عمل کرد. کمی فقط ابعا بزرگتر شده است. البته نکته اصلی در کلید مفقوده خواهد بود. جایی که در روز اول مشکلی پنهان خواهد بود.

در این زمان‌ ها کمتر افراد نسبت به اعداد ریز نوشته شده روی باتری آگاهی دارد و آن را بررسی می‌کنند. این کار باعث خواهد شد که بعداً و در مدت اندکی بعد از استفاده به مشکل بر بخورند. گاهی بهتر است به جای ماهی تحویل دادن به شما، ماهی گرفتن را آموزش بگیرید. اینجا نیز چنین اتفاقی خواهد افتاد. مغازه‌های مختلف بیان نمی‌کنیم، بلکه نحوه تشخیص را برایتان باز خواهیم کرد که بهتر ین انتخاب را داشته باشید. برای خرید باتری و با توجه به هزینه پرداختی قتی قائل شوید و با دقت مطالب را بخوانید تا در هزینه‌های مدریت داشته و در آینده بدون مشکل با لپ تاپتان کار کنید.

وجه تمایز باتری  HP Split x2 Battery

شرکت HP امروزه در بازار ایران دارای میزان بسیار کمی لپ تاپ است، اما چیزی از محبوبیت آن کم نخواهد شد. از این رو یافتن باتری‌ها و لوازم جانبی مختص برایش بسیار امری سخت خواهد بود. حال در این بین یافتن اصل و معتبر بودن را نیز بدان اضافه کنید که کار را سخت‌تر خواهد کرد. البته این به معنای نا امیدی نخواهد بود.

برای تشخیص درست، چندین قدم را برایتان بر می‌شماریم تا بدان وسیله بتوانید به راحتی اقدام به خرید کنید و مشکلی در این رابطه نداشته باشید. کالایی که الزاماً با کارتن نخواهد بود و می‌تواند در یک محافظ آلومینیومی وجود داشه باشد. همه چیز روی باتری خواهد بود.

قدم اول

 1. هنگام خرید باتری موبایل و لپ تاپ؛ بررسی ظاهر باتری بسیار مهم است. این کالا چون در داخل بدنه باتری استفاده می‌شود و روکشی به عنوان محافظ ندارد، از کالاهای مشابه در محصولات دیگر ضعیف‌تر است. پس اقدام به بررسی تمامی نقاط بدنه کنید.
 2. این بررسی بدین صورت است که باید کاملاً صطح کالا بدون ضربه خوردگی باشد. هیچ اثر یا ردی از خط داشتن روی آن مشاهده نکنید. ابتدا کار خواهد بود. باتری از نظر وزنی و ابعادی کاملاً بررسی شود. باید وزنی کمتر از باتری قبلی داشته باشد و در عین حال از نظر ابعادی کاملاً برابر باشد. هر دو این کارها به صورت کیفی و با حس کردن قابل نتیجه گیری خواهد بود.
 3. مشخصات باتری روی بدنه آنان حکاکی شده است و به هیچ وجه نباید مخدوش یا ناخوانا باشد. این موضوع صرفاً برای تعیین اصالت نیست، بلکه وجود خط آن ر از اعتبار نو بودن خارج می‌کند. این باتری‌ها در صورتی که اصل باشد، پلمپ کارخانه است و همانند موبایل به صورت باز نخواهد بود.

مرحله دوم

 • روی باتری می‌توانید قسمت‌های گوناگونی را ببینید که می‌تواند تعیین کننده موارد بسیار زیادی باشد. موارد بسیار زیاد که به صورت اصلی و دقیقی در مورد نوع باتری و کارکرد آن در قالب مدل نوشته شده است.
 • این موضوع تعیین کننده درست بودن و هم خوانی برای لپ تاب خواهد بود. در صورت اهمال کاری در بررسی تبعات را باید در نظر داشته باشید. این وسیله دیگر موبایل نیست که به مدل حساسیت کمتری داشته باشد و با ولتاژ خوانی مشکل حل شود. در حقیقت می‌تواند با توجه به ساختار داخلی باتری تا مرز نابودی سیستمتان پیش برود.
 • روی باتری برخی علائم دیگر را به زبان انگلیسی مشاهده می‌کنید که در مورد شرکت سازنده صصحبت می‌کند و می‌توانید با تطابق در اینترنت به نتایج درست در مورد محل ساخت دست پیدا کنید.
 • از طرفی نیز می‌توان بیان کرد که روی باتری بارکد وجود دارد که اگر بارکد خوان داشته باشید، به راحتی می‌توانید اسکن کرده و از این طریق نیز بررسی را به نتیجه برسانید.

مرحله سوم

 1. تا به اینجا به محل ساخت و حتی نوع مدل خاص لپ تاپ دست پیدا کرده‌اید، اما چیزی از اینکه باید عدد ولتاژ و جریان موجود روی باتری را بررسی کنید، کم نخواهد کرد. این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در روند کاری داشته باشد.
 2. شاید با باتری ظرفیت پایین‌تر دستگاه کار کند، اما عملکردی بسیار کمتر از ایده آل انجام خواهد داد؟ مگر به همین دلیل که باتری کاهش در روشن نگه داشتن لپ تاپ فعالیت داشته است، اقدام به تعویض نکردید؟
 3. موضوع بعدی بالاتر بودن ولتاژ است که رابطه عکس با جریان نوشته شده روی باتری دارد و می‌تواند باعث افزایش جریان در داخل لپ تاپ شود. سپس با اولین به برق زدن، احتمالاً با صدای جرقه ریز و ایجاد بی سوختگی در لپ تاپ روبرو شوید و بدین ترتیب هزینه سنگینی را باید متقبل شوید تا مادربورد لپ تاب را تعمیر کنید. حال اگر بتوان از هزینه مدت زمان تعمیرات که شما را از کارتان عقب خواهد انداخت، صرفه نظر کنیم. در انتخاب دقت بسیار زیادی کنید و بدون اطلاعات اقدام به خرید نکنید. دلسوزترین فرد برایتان خودتان هستید، نه فروشنده مغازه.

چگونه باتری  HP Split x2 Battery را تعویض کنیم؟

شاید سخت‌ترین مرحله برای بسیاری از افراد تعویض باتری چنین کالایی باشد؛ تعویض باتری موبایل، هندزفری بیسیم بلوتوثی، ساعت هوشمند و… در حالی که کاملاً آسوده خاطر باشید و با خیال راحت این کار را انجام دهید.

فقط در این مسیر سعی کنید که خونسردی خود را حفظ کرده و از لوازم اصلی که در طول مراحل گفته می‌شود، استفاده کنید. این کار را به راحتی انجام دهید. تمیز بودن و عدم شلوغ کردن محیط کاری رکنی اساسی خواهد بود. دقت را بالا برده و از شتاب زدگی در عملکرد خودداری کنید.

مرحله اول

لپ تاپ را در حالت خاموش قرار دهید. با فشار دادن نوار لغزنده به سمت چپ و برداشتن قسمت LCD از صفحه کلید، جدا خواهد شد. این کار را در تصویر مشاهده خواهید کرد.

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 1

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 1

مرحله دوم

در این مرحله چهار محافظ سفید در لبه پایینی لپ تاپ را بردارید. برای گرفتن آن‌ها از موچین استفاده کنید. به راحتی خارج می‌شود. آنها را در مکانی امن ذخیره کنید. بدین ترتیب قادر هستید که در پایان جای گذاری کرده و مانع از از بین رفتن زیبایی لپ تاپ بشوید.

سپس بعد از این کار، شروع به باز کردن پیچ‌های 3 میلی متری کنید. این 4 پیچ ریز را در جای دیگری نگهداری کنید که در مسیر بستن نیازمند خواهید شد. از ابزار پلاستیکی برای باز کردن زبانه‌های سمت چپ و راست استفاده کنید. فقط بالا و کناره‌ها دارای پین هستند. قبل از بلند کردن صفحه، همه پین‌ها را حذف کنید.

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 2

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 2

مرحله سوم

جلد و صفحه را از هم جدا کنید. صفحه را به آرامی از روی جلد بردارید. برچسب‌های سیاه رنگ را که روی باتری قرار دارد را بردارید.

حالا نوبت آن است که دو سر کابل را جدا سازید، برای این کار می‌توانید روبان آبی را بکشید تا کابل را جدا کنید.

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 3

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 3

مرحله چهارم

با فلش یا نوک انگشتان خود فلپ نگهدارنده را بالا بیاورید. کابل روبان را با کشیدن ملایم جدا کنید. در تصویر با رنگ قرمز مشخص شده است. اتصال کشویی را با پیشانی نوک تیز spudger جدا کرده و کابل را به آرامی بردارید.  این کار نیز با رنگ نارنجی در تصویر مشخص شده است. حالا نوبت آن رسیده است که هر هشت پیچ فیلیپس 3 میلی متری را باز کنید. همه آن‌ها کاما در تصویر مشخص شده اند. در تمامی مراحل نظم را رعایت کنید.

باتری را به طور کلی بالا بیاورید و اطمینان حاصل کنید که باتری در هر دو طرف آزاد است. باتری دارای دو سلول است که توسط یک پل به هم متصل شده و آن را به 1 واحد تبدیل می‌کند. با این اقدامات می‌توانید به راحتی باتری را تعویض کنید.

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 4

باتری  HP Split x2 Battery مرحله 4

با انجام اقدامات بالا به راحتی قادر هستید که به بهترین روش تعویض را به سرانجام رسانید. سعی کنید که به ترتیب کالاها را در بیاورید و کنار هم بچینید تا در هنگام بستن گیج نشوید.

نشانه‌های آسیب‌دیدگی باتری

 1. باتری لپ تاپ نیز کالایی کاملاً مصرفی خواهد بود که شاید عمری طولانی داشته باشد، اما به هر حال و در مدت زمان طولانی از بین خواهد رفت. برخی از نشانه‌ها که در هنگام استفاده خود نمایی خواهد کرد و شما را به تعویض کردن سوق خواهد داد به شرح زیر خواهد بود.
 2. عدم نگه داشتن شارژ به مانند دفعات قبلی نکته مهم و اولیه خواهد بود که آرام، آرام نیازتان را به استفاده از آداپتور بیشتر از پیش خواهد کرد.
 3. مورد بعدی داغ شدن قاب لپ تاپ در محل باتری خواهد بود که می‌تواند اذیت کننده باشد. با بروز چنین مواردی باید به فکر تعویض باشید.

نکات مثبت

 1. برای اینکه استفاده کاملاً خوبی از لوازم جانبی موبایل و لپ تاپ داشته باشید می‌توانید از چند نکته بهره ببرید تا مصرفی با آسودگی خاطر داشته باشید. اولین مورد موضوع استفاده از لپ تاپ خواهد بود. سعی کنید که کمتر از حالت‌های خواب استفاده کنید و در صورت عدم نیاز آن را خاموش کنید. این کار باعث خواهد شد که عمر بالاتری لپ تاپ داشته باشد.
 2. مورد بعدی که بسیار کمک کننده است، استفاده از فن خواهد بود. با این کار فن داخلی لپ تاپ کمتر کار کرده و انرژی کمتری را به طور کلی از دست خواهد داد.
 3. برای کارهای خود از نور متوسط بهره ببرید تا هیچ گونه مشکلی در شارژ باتری در مدت زمان طولانی نداشته باشید. این کار بسیار کمک کننده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *