تعویض باتری

تشخیص اصل بودن باتری موبایل از روی ظاهر

تشخیص اصل بودن باتری موبایل از روی ظاهر

تشخیص باتری اصل موبایل

هنگامی که صحبت از تبلت و موبایل های گلکسی سامسونگ می‌شود، بسیاری از طرف‌داران آن نسبت به یادگیری اطلاعات مختلف تلاش بسیاری را خواهند کرد. فارغ از اینکه این کالا چه مزیت‌ها و معایبی دارد، ممکن است نیازمند خرید باتری برای خودتان یا نزدیکان تان بشوید. دو مسئله در این بین شما را بسیار به چالش خواهند کشید. (تشخیص باتری اصل موبایل:)

اولین موضوع اصالت باتری است. برای تشخیص اصالت باید مشخصات باتری را از چند لحاظ مورد ارزیابی قرار دهید که در ادامه آنها را بیان می‌کنیم.

آیتم اول

عدد ولتاژ باتری سامسونگ گلکسی نشان دهنده منبع ذخیره‌سازی انرژی است. شاید به نظر بسیاری از افراد برابری عدد ولتاژ کفایت کند و انتظار دیدن یک عدد را روی مشخصات باتری تبلت منتظر باشند. در حالی که به موقع بررسی دو بار واحد ولت تکرار شده است.

در اولین مورد که همان ذخیره سازی انرژی باتری است، عدد یافت شده با واحد میلی آمپر ساعت بیان می‌شود. عدد دوم اهمیت کمتری دارد و نشان دهنده ولتاژ خروجی از آداپتور است که باید باتری با توجه به آن شارژ شود. اعدادی که در اینجا مطرح می‌ شود این است که آیا انطباق عدد نوشته شده با کارتن گوشی یکسان باشد یا نه؟ در صورت تطابق نسبت به رفتن به مرحله بعد اقدام کنید. البته بیان این نکته ضروری است که عدد دیگری را با واحد ولت می‌بینید که می‌توانید از آن صرف نظر کنید. این پارامتر مرتبط با ولتاژ آداپتور است که عموماً یکسان بوده و نیازی به تحقیق ندارد.

آیتم دوم در مورد تشخیص باتری اصل موبایل

جریان باتری گوشی موبایل سامسونگ نشان دهنده سرعت عبور ذرات در داخل سخت افزار موبایل خواهد بود. در صورت داشتن نوسان یا افزایش بیش از حد در داخل مادربورد می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را به وجود آورد. با این کار ممکن است که آی سی ها و قطعات سخت افزاری بسوزد و از بین برود. جریان باید نهایتاً 0.1 با عدد درج شده باتری یا قسمت مشخصات نوشته شده در پایین این مقاله تفاوت داشته باشد.

آیتم سوم

زمانی که صحبت از شناسنامه باتری موبایل می‌شود، باید به مدل آن مراجعه کرد. می‌توانید نسبت به مرتبط بودن باتری و موبایل اقدام کنید. البته در هنگام بررسی باید نسبت به یکسان بودن جایگاه اعداد و همچنین به کوچک بودن حروف نوشته شده در آن اطمینان داشته باشید. هیچگاه برای چک کردن مدل، اقدام به بررسی ظاهری باتری و ابعادی آن نکنید و این رشته مخلوط را حتماً چک کنید.

آیتم چهارم

اعداد موقعیت جغرافیایی نکته مهمی است که می‌توانید با استفاده از وارد کردن کد آن در اینترنت به راحتی پ اطمینان پیدا کنید. با این کار قادر هستید، محل ساخت باتری را تشخیص دهید. با توجه به زیاد بودن اعداد در هنگام وارد کردن آن در صفحه وب یا چک کردن با باتری کمی دقت و حوصله به خرج دهید.

چند نکته مهم درباره تشخیص باتری اصل موبایل

  • زمانی که صحبت از بررسی باتری تبلت و موبایل می‌شود، با توجه به ابعاد بهتر است از چند لحاظ مورد بررسی قرار گیرد. اولین موضوع از نظر ظاهری خواهد بود. سعی کنید تمام دو طرف آن را با دست یا به صورت چشمی مورد بررسی قرار دهید و ضربه خوردگی یا آسیب به بدنه را شناسایی کنید. در صورت وجود این مشکل دیگر نیازی به خرید این کالا نخواهید داشت.
  • موضوع دوم که بسیار اهمیت دارد، نحوه درج مشخصات باتری است. باید این اعداد به صورت کاملاً واضح و بدون خط خوردگی و کنده شدن برچسب مشخصات باشد. در هر صورت و به هر علت که دچار ناخوانایی در خواندن متن شدید، می‌توانید نسبت به خریدش تردید کرده و کالاهای دیگری را مورد بررسی قرار دهید.
  • موضوع سوم در مورد نحوه نگارش کلمات روی باتری است. باید کلمات در آغاز به صورت بزرگ نوشته شده باشد و از ترتیب منطقی پیروی کرده باشد. به‌گونه‌ای که ترکیبی از چهار فاکتور بیان شده رویش وجود داشته باشد.
  • موضوع چهارم حکاکی شدن یا برچسبی بودن اطلاعات است. در این حالت اگر متن نوشته شده برچسبی بود، نسبت به بررسی تمام فاکتورها اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *