دسته‌بندی نشده

گوشی های برتر از نظر سرعت شارژ

گوشی های برتر از نظر سرعت شارژ

در ابتدا نظر شخصی خود را در مورد قابلیت فست شارژ می گویم. بنده حدود 7 سال است که در زمینه باتری گوشی فعال هستم و طبق تجربه به وضوح دیده ام که گوشی ها با باتری های بزرگ (ظرفیت بالا) و قالبیت سوپر فست، سریعتر از سایر گوشی ها به مشکل باتری برمیخورند. پس فست شارژ آنچنان هم تکنولوژی مفیدی نیست.

بهترین گوشی ها با قابلیت شارژ سریع

در لیست زیر بهترین گوشی ها از نظر فست شارژ بودن، تا سال 2023 میلادی را شرح میدهیم. متاسفانه اکثر گوشی های این لیست در بازار ایران موجود نیستند! (گوشی با سرعت شارژ بالا)

  • گوشی Realme GT 3 (استفاده از شارژر 240 واتی)
  • گوشی Redmi Note 12 Explorer (استفاده از شارژر 210 واتی)
  • گوشی Vivo iQoo 10 Pro (استفاده از شارژر 200 واتی)
  • گوشی onePlus 10T (استفاده از شارژر 150 واتی)
  • گوشی Motorola Edge 30 Ultra (استفاده از شارژر 125 واتی)
  • گوشی Samsung Galaxy S23 Ultra (استفاده از شارژر 45 واتی)

در حال حاضر، جدیدترین گوشی با قابلیت شارژ سریع، Realme GT3 است. حداکثر سرعت شارژ آن 240 وات است که برای شارژ باتری 4600 آن در 9 دقیقه و 30 ثانیه کافی است. قبل از آن، Redmi Note 12 Explorer را داشتیم که قادر به شارژ 210 واتی است. یکی از بهترین ها، iQOO 10 Pro است که با حداکثر سرعت شارژ 200 وات عرضه می شود، که به اندازه کافی برای شارژ 0 تا 100 درصدی گوشی در حدود 10 دقیقه تبلیغ می شود.

به خاطر داشته باشید که ما در موب خرید، وقتی می گوییم “سریع ترین تلفن های شارژ” به آن هایی اشاره می کنیم که قوی ترین شارژ را دارند. به عبارت دیگر، ما به حداکثر وات شارژ این گوشی ها نگاه می کنیم و نه مدت زمان شارژ شدن آنها. در حالی که این دو آمار با یکدیگر مرتبط هستند، می‌توانند تحت تأثیر ظرفیت باتری قرار بگیرند، بنابراین اگر تلفنی از سرعت شارژ نسبتاً پایین پشتیبانی می‌کند اما با باتری کوچکی همراه است، هنوز هم می‌تواند نسبتاً سریع شارژ شود.

چرا رقابت بر سر سرعت شارژ؟!

امروز رقابت شدیدی بین غول های سازنده گوشی موبایل برای هرچه سریع تر کردن عملیات شارژ وجود دارد. (نظیر Oppo , Xiaomi , Samsung , Realme). نام برند های هوآوی و آنر در بین این سازندگان کم است! به نظر می رسد Honor و Huawei علاقه چندانی که کوتاه تر کر

امروزه (سال 2023) گوشی هایی با باتری 4600 میلی آمپر ساعتی وجود دارند که می توانند در کمتر از 10 دقیقه از 0 تا 100 درصد شارژ شوند. البته، عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارند که یک گوشی خوب را تشکیل می‌دهند، بنابراین افراد زیادی نمی‌توانند آن را صرفاً به دلیل سرعت شارژ دیوانه‌کننده‌اش بخرند، اما خبر خوب این است که حتی تلفن‌های شارژ «آهسته‌تر» نیز برای بازار امروز به اندازه کافی سریع هستند. با در نظر گرفتن همه این موارد، ما گوشی هایی با سریع ترین سرعت شارژ را گردآوری کرده ایم تا ببینیم کدام یک در بالای صفحه قرار دارند. در بالا، لیست گوشی های فست شارژ شیائومی ، سامسونگ و… و را دیدید.

جای خالی گوشی های ریلمی در بازار ایران

سال ها پیش ریلمی ، یکی از زیر مجموعه های Xiaomi بود، اما چند مدتیست که راه خود را از شیائومی جدا کرده. رسالت Realme تولید محصولات باکیفیت و بسیار بادوام با استفاده از متریال ارزان قیمت و همچنین قیمت پایین برای مصرف کننده می باشد. قیمت های نهایی گوشی های ریلمی بسیار مقرون به صرفه می باشد که متاسفانه جای خالی آن ها در بازار ایران حس می شود.

Refrence

https://www.phonearena.com/news/Phones-fast-charging-speeds-comparison_id125026

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *