هرآنچه برای خرید باتری گوشی همراه و نگهداری از آن باید بدانید!

خرید باتری گوشی

امروزه گوشی همراه یکی از وسایل ضروری محسوب می‌شود که تمام افراد در سنین مختلف حتما آن را به همراه دارند. اما مشکلی که پس از گذشت مدت زمانی افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، خرید باتری گوشی است. زیرا آن ها توقع دارند به ازای پولی که پرداخت می‌کنند، جنس مرغوب و باکیفیت بخرند. البته به دلیل آگاهی پایین افراد در این باره، اغلب در خرید خود با شکست مواجه می‌شوند.

به همین دلیل یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پیش از خرید باتری موبایل در نظر بگیرید، کسب اطلاعات لازم برای خرید بهترین باتری گوشی خواهد بود. به عنوان مثال می‌بایست هنگام خرید به نوع گوشی خود توجه کرده و بر اساس آن نسبت به خرید باتری موبایل اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با مهم‌ترین نکات پیش از خرید باتری گوشی آشنا سازیم. آیا از ضروریاتی که باید هنگام خرید باتری موبایل خود به آن‌ها توجه کنید، اطلاعی ندارید؟ برای افزایش آگاهی در این زمینه ادامه متن را از دست ندهید.

راهنمای خرید باتری گوشی
نکاتی که هنگام خرید باتری باید به آن توجه کرد

راهنمای خرید باتری گوشی

امروزه افراد زیادی پس از خرابی تلفن همراه خود به دنبال باتری مناسب می‌گردند. اما به دلیل عدم آگاهی در این باره تصمیم به تعویض موبایل خود می‌گیرند؛ زیرا معتقدند این راه به صرفه تر خواهد بود. مسلما این یک باور غلط در میان مردم به حساب می‌آید. اگر شما پیش از خرید باتری از ویژگی‌های بارز آن مطلع باشید، این اطمینان را به شما خواهیم داد که هرگز از خرید خود پشیمان نمی‌شوید. بدین منظور در این بخش بنا داریم هر آنچه درباره خرید باتری موبایل باید به آن ها توجه کنید را به زبانی ساده برای شما توضیح دهیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه ما را در ادامه متن همراهی بفرمایید.

هنگام خرید باتری گوشی، مدل تلفن همراه خود را در نظر بگیرید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید هنگام خرید باتری موبایل به آن توجه کنید، مدل گوشی به شمار می‌رود. باتری جزو اصلی ترین ابزارهای به کار رفته در تلفن همراه محسوب می‌شود. زیرا تمام کارکرد موبایل بر اساس بازده تامین انرژی باتری صورت می‌گیرد. بنابراین این موضوع که باید پیش از خرید به مدل گوشی خود توجه کنید، امری کاملا طبیعی خواهد بود.

به دلیل تفاوت در سخت افزار موبایل‌های مختلف، باتری آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال اگر قصد خرید باتری اصلی سامسونگ Samsung Galaxy Note8 Battery  را دارید، منطقی نخواهد بود که باتری گوشی note 9 را بخرید. در نتیجه حتما هنگام انتخاب باتری تلفن همراه توجه داشته باشید که متناسب با مدل گوشی خود این عمل را انجام دهید.

خرید باتری گوشی سامسونگ Galaxy Note8
باتری اصلی گوشی سامسونگ Galaxy Note8

        

باید به نوشته مندرج بر باتری برای خرید باتری گوشی توجه کنید

زمانی که برای انتخاب باتری مناسب گوشی خود به مراکز فروش می‌روید، توجه کنید که باتری گوشی در شرکت معتبری تولید شده باشد. حتما می‌پرسید چگونه این امکان وجود دارد؟ بدین منظور بهترین راه مطالعه نوشته‌هایی است که روی باتری درج شده‌اند. درواقع این موضوع شاید بیشترین اهمیت را برای خرید باتری گوشی داشته باشد.

به گونه‌ای که گفته می‌شود اعتبار ابزار خریداری شده برای تلفن همراه، بخش اعظمی از دوام و طول عمر آن را تعیین خواهد کرد. لازم به ذکر است که اکثر باتری‌های موجود در بازار تحت لیسانس چین هستند، اما در کشورهای دیگر مونتاژ آن ها صورت می‌گیرد. بنابراین ممکن است در برخی موارد نام یک شرکت کره ای را به عنوان تولید کننده روی باتری مشاهده کنید، اما در اصل کشور چین تمامی اجزای باتری را تولید کرده است.

همچنین به این نکته توجه کنید که در کشور ایران چیزی با نام رعایت حق کپی رایت وجود ندارد. بنابراین تمامی وسایلی که در حوزه سخت افزار گوشی در مراکز فروش با قیمت پایین به شما عرضه می‌شود به این دلیل خواهد بود. در نتیجه اگر به شرکت سازنده هنگام خرید باتری موبایل اهمیت می‌دهید، موارد مذکور را در نظر داشته باشید.

هنگام خرید باتری گوشی، ظرفیت آن را بررسی کنید

در صورتی که می‌خواهید باتری موبایل خود را تعویض کنید، به طور قطع یکی از ویژگی‌های مهم در این باره توجه به ظرفیت گوشی خواهد بود. تصور کنید قصد خرید باتری اصلی اچ تی سی B2PZC100 HTC U11  را دارید، اما بدون توجه به ظرفیت کارکرد آن باتری نامناسب را برای موبایل انتخاب کنید. در این صورت تلفن همراه خود را پس از مدتی باید دور بیاندازید.

آیا علت این موضوع را می‌دانید؟ در پاسخ باید گفت که ظرفیت باتری گوشی، میزان ولتاژ و جریان عبوری از آن را تعیین خواهد کرد. اگر جریانی فراتر از تحمل باتری تلفن همراه از آن عبور داده شود، آسیب جدی به باتری وارد خواهد شد.

باتری اصلی گوشی HTC
باتری اورجینال گوشی اچ تی سی

برای خرید باتری گوشی چگونه به اصل بودن آن پی ببریم؟

زمانی که باتری فابریک گوشی خراب می‌شود و نیاز به تعویض پیدا می‌کند، افراد زیادی به دنبال باتری اصل برای جایگزین کردن آن با باتری خراب می‌گردند. این موضوع به دلیل ترس این اشخاص از به کارگیری باتری فیک و کاهش طول عمر آن بیان می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم مواردی را که به شما در انتخاب باتری اصل کمک خواهد کرد، نام برده و هر کدام را توضیح دهیم. اگر به دنبال پاسخ سوالات خود در این باره هستید، ادامه متن را از دست ندهید.

شناخت باتری اصل از غیر اصل
راه های تشخیص باتری اورجینال از غیر اورجینال

به کانکتور در خرید باتری گوشی توجه کنید

یکی از ساده ترین روش‌ها برای تشخیص فیک یا اصل بودن باتری تلفن همراه، بررسی کانکتور آن است. کانکتور جزو آن دسته از قطعاتی به حساب می‌آید که برای برقراری اتصال میان چند بخش از ابزار و تجهیزات مدار به کار می‌رود. این بخش از مدارات در اکثر موارد قابلیت تعویض دارند؛ به همین دلیل در صورتی که باتری خریداری شده اصل باشد، باید مدت زمان زیادی بگذرد که شما مجبور به تعویض باتری شوید.

به عنوان مثال باتری اورجینال سامسونگ EB-BG928ABN Battery Galaxy S6 Edge Plus یکی از انواع گوشی‌هایی به شمار می‌رود که از طریق کانکتور به راحتی اصل بودن آن قابل تشخیص خواهد بود. زیرا باتری این سبک تلفن همراه از کانکتورهایی تشکیل شده است که تورفتگی آن به طور بارزی مشخص است. در نتیجه اگر هنگام خرید باتری گوشی اورجینال سامسونگ این ویژگی را در آن نیافتید، به فابریک بودن آن شک کنید.

خرید باتری گوشی Galaxy S6 Edge Plus
باتری اورجینال گوشی گلکسیS6 Edge Plus

به کمک ظرفیت باتری اصل بودن آن را مشخص کنید

یکی از روش‌های مناسب و کارآمد برای خرید باتری گوشی اصل، بررسی ظرفیت آن هنگام خرید از مراکز فروش به حساب می‌آید. آیا علت اهمیت این نکته را می‌دانید؟ دلیل ارزش بالای توجه به ظرفیت باتری هنگام خرید را با بیان مثالی برای شما توضیح می‌دهیم. مثلا در صورت تمایل به خرید باتری اوریجینال Samsung Galaxy EB-BG360BBE Battery  اگر باتری اصل نباشد، ظرفیت درج شده روی آن با موبایل شما مطابقت ندارد. این بدان معناست که در صورت خریداری باتری فیک باید منتظر عواقب و آسیب‌های بعدی آن را برای موبایل خود باشید.

علت استفاده از ظرفیت های پایین‌تر در ساخت باتری‌ها، پایین آوردن هرینه تولید و ساخت آن ها بیان می‌شود. زیرا در این صورت شرکت‌های تولید کننده از اجزا با کیفیت و قیمت پایین بهره می‌گیرند و این موضوع سبب کاهش طول عمر باتری خواهد شد. در نتیجه برای آنکه دوام باتری گوشی خود را بالا ببرید، حتما ظرفیت باتری انتخابی خود را مورد بررسی قرار دهید.

باتری اصلی گوشی سامسونگ گلکسی
باتری اورجینال گوشی سامسونگ

برچسب های نصب شده روی فیش باتری را جدی بگیرید

علاوه بر مواردی که قبلا به آن ها برای تشخیص فیک یا اصل بودن باتری اشاره کردیم، باید نکته دیگری را در نظر بگیرید. توجه به برچسب NFC جزو مواردی محسوب می‌شود که در تشخیص اورجینال بودن باتری بسیار کاربردی خواهد بود. توجه داشته باشید که این برچسب‌ها زیر لایه نازکی از باتری چسبانده می‌شوند. به کارگیری برچسب NFC در باتری‌های فیک غیرممکن است و این موضوع سبب می‌شود روش مذکور را جزو کاربردی ترین نکات در راستای یافتن باتری‌های اورجینال بدانیم.

خرید باتری اورجینال گوشی اپل
باتری اورجینال گوشی اپل مجهز به برچسب NFC

وزن باتری انتخابی خود را بررسی کنید

علاوه بر موارد مذکور، روش‌های دیگری نیز توسط متخصصان در زمینه تشخیص اصل یا فیک بودن باتری معرفی شده است. به عنوان مثال توجه به وزن باتری گوشی نیز جزو عوامل تعیین کننده به حساب می‌آید. بدین منظور باید توجه داشته باشید که وزن باتری‌های اورجینال نسبت به انواع فیک آن بیشتر خواهد بود.

به کمک این روش‌ها، از دوام باتری گوشی خود حیرت زده شوید

راه‌های زیادی برای افزایش طول عمر باتری گوشی‌های مختلف مانند باتری اوریجینال سامسونگ Battery Galaxy S6 edge وجود دارد که میان تمام آن‌ها مشترک است. در این بخش قصد داریم شما را با اطلاعات مهم در این زمینه آشنا کنیم. در صورتی که شما نیز به دنبال کشف راه‌هایی برای بالا بردن دوام باتری موبایل خود هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

خرید باتری گوشی اورجینال Galaxy S6 edge
باتری اورجینال گوشی سامسونگ گلکسی s6 edge

باتری گوشی را از دمای بالا در امان نگه دارید

یکی از مسائلی که در روزمره ممکن است با آن برخورد داشته باشیم، داغی بیش از حد گوشی بر اثر قرار دادن آن در فضاهای با دمای بالاست. آیا می‌دانید با این کار چه خطری را برای موبایل خود به وجود می‌آورید؟ داغ شدن گوشی به دلیل عوامل مختلفی رخ خواهد داد.

یکی از این موارد زیاد کار کردن با موبایل و افزایش دمای  CPU  بیان می‌شود. همچنین در صورتی که تلفن همراه خود را در مقابل نور آفتاب قرار دهید، آسیب شدیدی به باتری وارد خواهد شد. بنابراین اگر می‌خواهید باتری گوشی شما با بازده بالا و در مدت طولانی برای شما کارآمد باشد، مسلما بهترین و ساده‌ترین کار در این زمینه دور نگه داشتن آن از دمای بالا خواهد بود.

از گوشی در حال شارژ استفاده نکنید

یکی از عادات اشتباهی که در میان مردم به وفور دیده می‌شود، این است که در حین شارژ کردن موبایل تصمیم به کار کردن با آن می‌گیرند. توجه داشته باشید که باتری موبایل در حال شارژ برای سرعت دهی به این عمل در تلاش است و شما با استفاده از گوشی هنگام شارژ شدن مانع از انجام این کار خواهید شد.

زمان مناسبی برای شارژ کردن باتری موبایل انتخاب کنید

بسیاری از افراد برای شارژ کردن موبایل خود منتظر می‌مانند تا باتری تا مرز خالی شدن برود. در صورتی که قصد دارید باتری گوشی شما از دوام بالایی برخوردار باشد، یکی از بهترین راه حل‌ها انتخاب زمان درست برای اقدام به شارژ موبایل محسوب می‌شود. آنچه که متخصصان در این زمینه بیان می‌کنند، شارژ کردن گوشی در بازه 40 تا 80 درصد است. این کار کمک بسیاری به افزایش طول عمر باتری در طولانی مدت خواهد کرد.

خرید باتری اورجینال ظرفیت بالا
شارژ الکتریکی زیر 40 درصد سبب آسیب به باتری گوشی است

از شارژرهای مناسب بهره بگیرید

یکی از کارهای اشتباهی که سبب می‌شود باتری شما نیاز به تعویض پیدا کند، توجه نکردن به ظرفیت باتری موبایل برای شارژ کردن آن به حساب می‌آید. اغلب افراد زمانی که باتری گوشی به شارژ کردن احتیاج دارد، از هر شارژری بدین منظور استفاده می‌کنند. باید این موضوع را در نظر بگیرید که هر باتری برای شارژ کردن ظرفیت تعریف شده‌ای دارد. در صورتی که از ظرفیت بیشتر یا کمتر برای شارژ موبایل بهره بگیرید، آسیب‌زا خواهد بود و باتری گوشی را از کار خواهد انداخت.

خرید باتری گوشی اورجینال
حفظ سلامت باتری با استفاده از شارژرهای اورجینال

سهولت در خرید باتری گوشی را با آگاهی از اطلاعات لازم در این زمینه تجربه کنید

یکی از معضلات این روزهای افرادی که تلفن‌های همراه آن ها نیاز به تعویض باتری دارد، انتخاب بهترین نوع آن محسوب می‌شود. به همین دلیل بر آن شدیم که روش‌های کمکی درباره خرید باتری گوشی را برای شما توضیح دهیم. به عنوان مثال در متن بیان کردیم که توجه به مدل تلفن همراه هنگام انتخاب باتری گوشی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

زیرا جریان موردنیاز در هر موبایل متفاوت است. این بدان معناست که اگر جریان بیشتری در مدار باتری ایجاد کنیم، نباید دوام زیادی را از باتری خریداری شده انتظار داشت. علاوه بر توضیح راهنمایی‌های لازم برای خرید باتری موبایل، موارد مهم و ساده‌ای را که در تشخیص اصل و فیک بودن آن به ما کمک می‌کند نیز بیان کردیم.

مثلا توضیح دادیم که اگر ظرفیت مندرج روی باتری با موبایل شما هماهنگ نباشد باید در اصل بودن آن تردید کرد. همچنین بررسی برچسب NFC نیز یکی دیگر از مواردی به حساب می‌آمد که در خرید باتری اصل کمک بسیاری به ما می‌کند. در آخر نیز به توضیح برخی اعمال مراقبتی از باتری موبایل پرداختیم. به عنوان مثال دور نگه داشتن تلفن همراه از نور خورشید، کار کردن زیاد با آن و مواردی از این قبیل سبب کاهش دوام باتری گوشی در آینده خواهد شد.

کلیدواژه : باتریعمر باتری
پور جواد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.