تعویض باتری

بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس

بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس

بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس

در اینجا نگاهی دقیق به عمر باتری گوشی آیفون تولید سال 2021 میلادی و نحوه ارتباط نسل جدید نمایشگر و کارایی صفحه نمایش آن داریم (با بهره وری SoC و افزایش ظرفیت باتری این نسل). بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس :

سری جدید آیفون 13 امسال از نظر عمر باتری بسیار امیدوار کننده بوده است، زیرا اپل این جنبه از دستگاه ها را از طریق مجموعه ای از پیشرفت های مختلف بهبود بخشیده است. همه گوشی‌ های جدید دارای نمایشگر های نسل جدید هستند، به‌ویژه مدل‌ های Pro که دارای نمایشگر های تازه‌ سازی متغیر جدید، همراه با افزایش ظرفیت باتری هستند. پس از چند روز سخت آزمایش عمر باتری، می‌توانیم به نتایج بسیار مثبتی برسیم:

LTPO و فرستنده های OLED جدید

در میان برجسته‌ ترین معرفی‌ شده‌ های فناوری جدید در دستگاه‌های امسال، افزودن «Pro Motion» به مدل‌های جدید آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس است که اساساً نمایشگر هایی با نرخ تازه‌ سازی بالا تا 120 هرتز دارند. اپل در اینجا نیز به باشگاه LTPO VRR می‌پیوندد، به این معنی که گوشی‌ های جدید نرخ‌ های نوسازی پانل متغیر را معرفی می‌ کنند، اپل قول داده که نمایشگر های جدید بین 10 تا 120 هرتز در مجموعه‌ ای از نرخ‌های تازه‌ سازی گسسته در دسترس تغییر می‌کنند. مشابه آنچه در سامسونگ دیده‌ ایم. نمایشگر HOP در Note20 Ultra سال گذشته و Galaxy S21 Ultra امسال.

فراتر از فناوری VRR، گوشی‌ های امسال نیز فناوری‌ های جدید پنل‌ های اساسی‌ تری را دریافت می‌ کنند، مانند فرستنده‌های OLED جدید، که امکان مصرف انرژی کمتر یا حداکثر روشنایی را افزایش می‌ دهند. برای بررسی بیشتر این بخش، منحنی های قدرت درخشندگی دستگاه های مختلف را دوباره بررسی می کنیم تا دید بهتری از آنچه در زیر کاپوت اتفاق می افتد داشته باشیم.

مقایسه مصرف انرژی برحسب صفحه نمایش

برای جلوگیری از گیج‌ کردن اندازه‌ های نمایشگر در ترکیب، ما مقایسه را به فرم فاکتو رهای سنتی یکسان اپل بین نسل‌ ها محدود می‌ کنیم، از iPhone 11 Pro شروع می‌کنیم، سپس هر دو نسل iPhone 12 و 12 Pro و آیفون 13 و 13 Pro جدید. .

سری آیفون 11 و 12

شروع با چیزی که ممکن است تا حدودی شگفت‌ انگیز باشد؛ این واقعیت است که هر دو سری آیفون 12 و 13 دارای مدل‌ های Pro هستند که نسبت به همتایان خود انرژی بیشتری مصرف می‌کنند. چندین بار اندازه‌ گیری داده‌ ها همچنان نتایج یکسانی را دریافت می‌ کند، و آزمایش رگرسیون با داده‌ های قدرت دیگر مانند قدرت CPU، ارقام تقریباً یکسانی را بین تلفن‌ ها نشان می‌ دهد، بنابراین تفاوتی در روش‌ شناسی وجود نداشت. اینکه چرا این اتفاق می افتد، به ویژه در سری 12، دقیقاً برای من روشن نیست. شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه 12 پرو اولین پنل صفحه نمایش 10 بیتی اپل است، و این به نوعی با توجه به افزایش مصرف انرژی نسبت به مدل های 12 و 11 Pro منطقی است، اما ما هرگز نتوانستیم به درستی این موضوع را تأیید کنیم.

آیفون13

در سری آیفون 13، چند رفتار پیچیده وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: اول از همه، آیفون 13 پرو و ​​پنل LTPO آن به طور قابل توجهی حداقل مصرف برق پایه تلفن را حدود 100 مگاوات عظیم کاهش می دهد. این خیلی تعجب آور نیست، زیرا این همان چیزی است که ما در نمایشگر های LFD سامسونگ تجربه کرده بودیم، اما با این تفاوت که ظاهراً اپل هیچ محدودیتی برای درایو با نرخ تازه سازی پایین خود قائل نیست، بنابراین در این زمینه، اپل قطعاً یک دستگاه را معرفی می کند. اجرای بدون سازش VRR 120 هرتز در اینجا. در حالی که 100 میلی‌ وات زیاد به نظر نمی‌ رسد، اما هنگام استفاده از تلفن‌ ها با روشنایی پایین صفحه، این می‌تواند نشان دهنده درصد زیادی از مصرف انرژی کلی دستگاه باشد و عمر باتری مدل‌ های جدید آیفون 13 پرو را به شدت افزایش دهد.

ثانیاً، برای مدل معمولی آیفون 13، آنچه من انتظار داشتم این بود که اپل اساساً پنل آیفون 12 پرو سال گذشته را به ارث برده و امسال آن را در دستگاه‌های غیرپرو قرار دهد، زیرا حداقل اپل اینگونه گوشی‌های جدید را تبلیغ کرده است. . با این حال، با نگاهی به منحنی‌های قدرت در اینجا، می‌بینیم که آن‌ها نسل‌های بسیار متفاوتی از پنل‌ها هستند، با آیفون ۱۳ جدید کاهش قابل‌توجهی در قدرت را نشان می‌دهد که با نسل جدید و کارآمدتر مواد منتشرکننده OLED همراه است. جهش در اینجا بسیار بزرگ است و در مقایسه با برآمدگی جدید بازده قطره چکان است که امسال در S21 Ultra شاهد آن بودیم.

آیفون 13 پرو

در مقایسه 13 با 13 Pro، گوشی‌ها دارای منحنی‌های کاملاً متفاوتی هستند، در حالی که 13 Pro از قدرت کمتری برای نمایش سفید کامل تا 140 نیت استفاده می‌کند، 13 معمولی بعد از آن کارآمدتر می‌شود. ما همچنین اشکال منحنی متفاوتی را می بینیم، به این معنی که تلفن ها از نظر PWM و ولتاژ امیترشان به طور متفاوتی هدایت می شوند. بدون بینش فنی بیشتر، من هیچ توضیح مناسبی برای نتایج ندارم، فقط می توانم بگویم که آنها سازگار هستند.

یکی دیگر از مواردی که باید اضافه کرد این واقعیت است که با مدل‌های Pro امسال، اپل در نهایت یک حالت اختصاصی روشنایی بالا را اضافه می‌کند که فقط با روشنایی محیط بالا کار می‌کند. 13 Pro، در حالت روشنایی دستی، تنها تا 853 نیت افزایش می یابد. در حالت روشنایی خودکار در یک محیط تاریک، صفحه نمایش تا 625 نیت مقیاس می شود، در حالی که در محیط روشن، 1059 نیت کامل را ارائه می دهد، که وعده 1000 نیتی را که اپل تبلیغ کرده بود برآورده می کند و فراتر می رود.

بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس با باتری های بزرگتر

اپل اشاره کرده بود که آیفون‌ های جدید بیشتر از مدل‌ های قبلی خود دوام می‌ آورند، اما مثل همیشه این «متریک‌ های استفاده داخلی» خودش بر حسب ساعت بود. از نظر فیزیکی، گوشی‌های جدید با باتری‌ های اپل بزرگ‌ تر عرضه می‌ شوند و پس از اولین خرابی، می‌ توانیم زمینه مناسبی را در مورد ظرفیت‌ های آن ها بدست آوریم:

بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس

بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس

تفاوت ها در اینجا بسته به مدل دقیق متفاوت است – 13 mini و 13 Pro به ترتیب با 8+ و 10+ درصد کمترین افزایش را دارند. آیفون 13 معمولی شاهد افزایش بیشتر 14.6 درصدی است، در حالی که پرو مکس قطعاً بیشترین افزایش نسل را با ظرفیت +18 درصد مشاهده می کند. از نظر ظرفیت‌های مطلق، اگرچه اپل چیزهای قابل توجهی را افزایش داده است، اما در مقایسه با آن، گوشی‌ها هنوز از باتری‌های بسیار کوچکی بهره می‌برند، به خصوص در مقایسه با رقابت‌های اندرویدی، جایی که انتظار می‌رود یک گوشی کوچک حداقل 4000 میلی‌آمپر ساعت داشته باشد و گوشی‌های بزرگ دارای باتری هستند. به ظاهر استاندارد شده در حدود 5000 میلی آمپر ساعت. مدل‌های جدید پرو نیز امسال بسیار سنگین هستند، هم به دلیل دوربین‌های جدید و هم باتری‌های بزرگ‌تر – نمی‌خواهم بدانم اگر باتری‌های بزرگ‌تری داشته باشند، چقدر بیشتر وزن خواهند داشت.

نتایج حاصل از عمر بررسی باتری آیفون 13 پرو مکس

با گره زدن کارایی SoC، کارایی نمایشگر و باتری های بزرگتر، برای بررسی نتایج نهایی به تست عمر باتری مورد اعتماد خود بازمی گردیم. این آزمون شامل محتوای متنوع سایت‌های محبوب، با APL ترکیبی، پیمایش پویا و زمان‌بندی واقعی بین بارگذاری محتوا و خواندن مکث در بین اسکرول‌ها است. با شروع نتایج 60 هرتز، می‌توانیم مقایسه‌های نسلی مناسبی را با سری آیفون 12 انجام دهیم. به عنوان یک نکته، متأسفانه ما هرگز 12 mini یا 12 Pro Max را به دلیل عدم تطابق در تاریخ انتشار بررسی نکردیم، بنابراین این موارد در نتایج گم شده اند.

  • همه گوشی های جدید در مقایسه با نسل های قبلی خود، دستاوردهای نسلی بسیار بزرگی را به نمایش می گذارند. برای آیفون 13، نتایجی 34 درصد بهتر از آیفون 12 دریافت می‌کنیم که بیش از 14.6 درصد افزایش ظرفیت باتری است. راندمان SoC جدید و همچنین افزایش راندمان انرژی نمایشگر باقیمانده تفاوت را توضیح می دهد.
  • آیفون 13 پرو تقریباً در زمان اجرای 13 مشابه ردیابی می شود – باتری کوچکتر 4.1 درصدی پرو اندکی با نمایشگر کارآمدتر جبران می شود، با این حال آنچه این نتایج به ما نشان می دهد این است که تحت همان نرخ رفرش 60 هرتز، LTPO جدید صفحه نمایش مدل‌های Pro در واقع مزیت کارایی زیادی را نسبت به مدل‌های غیرLTPO نشان نمی‌دهد – اگرچه هر دو نسبت به نسل‌های قبلی خود نمایشگرهای کارآمدتری دارند.
  • آیفون 13 مینی عمر باتری کافی را در 10.7 ساعت نشان می‌دهد، اگرچه به وضوح کمتر از حد متوسط ​​است، اگرچه هنوز همگام با دستگاه‌هایی است که باتری‌های بزرگ‌تری دارند.
  • آیفون 13 پرو مکس در این جدول با 21.68 ساعت شکسته است. ما 12 Pro Max را از دست داده ایم، اما به طور قابل توجهی طولانی تر از 11 Pro Max، و همچنین هیولاهای ASUS ROG Phone با ظرفیت 6000 میلی آمپر ساعت است، و همچنین به طور قابل توجهی جلوتر از S21 Ultras است که باتری های بزرگتری نیز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *