اخبار, تلفن همراه

گوگل سارگو با اندروید 10 به بازار می آید

گوگل سارگو ، پیکسل 3 لایت

گوگل سارگو نام جدیدترین پرچمدار شرکت گوگل خواهد بود. به احتمال زیاد نام گوگل پیکسل 4 یا گوگل پیکسل 3 لایت ، گوگل سارگو باشد. به نظر می رسد این گوشی پرچمدار با اندروید 10 به بازار عرضه شود. در ادامه مشخصات فنی این گوشی جدید را که در geekbench رویت شده بررسی خواهیم کرد.

گوگل سارگو ، پیکسل 3 لایت

بسیاری نام گوگل سارگو را به خاطر وجود اندروید 10، مطابق با گوگل پیکسل 4 می دانند. در صورتی که بسیاری دیگر بر این باورند که گوگل برای رونمایی از اندروید 10، به این زودی ها گوگل پیکسل 4 را رونمایی نخواهد کرد و نسخه اقتصادی تری از گوگل پیکسل 3 را با این اندروید روانه بازار می کند. هر چند که اطلاعات جدید به دست آمده از Geekbench نشان می دهد که گوگل سارگو یک دستگاه اندرویدی با مشخصات یک میان رده است.

اگر چه مشخصات فنی این دستگاه در Geekbench با یک گوشی پرچمدار کاملا تفاوت دارد ، اما برخی اعتقاد دارند این گوشی همان گوگل پیکسل 4 است! مشخصات فنی روی این گوشی بیشتر شبیه به یک میان رده خواهد بود. به عنوان نمونه این گوشی فقط 2 گیگابایت حافظه رم دارد. استفاده از اندروید 10، ویژگی مهم دیگر گوگل Sargo است

پیشتر دو دستگاه با اسم‌های رمز Sargo و Bonito در پلتفرم Google ARcore مشاهده شده بودند. بر اساس اطلاعات به دست آمده از Geekbench مشخص شد اسم رمز دوم، به گوشی گوگل پیکسل 3 ای ایکس ال (Google Pixel 3a XL) تعلق دارد. می‌توان پیش‌بینی کرد گوگل امسال، در کنار دو پرچمدار، یک گوشی اقتصادی نیز از خانواده Google Pixel 4 عرضه می‌کند.

به این ترتیب وجود 2 گیگابایت رم در گوشی دارای اسم رمز گوگل Sargo توجیه‌پذیر می‌شود. بعید نیست پیش از رونمایی پرچمداران سال 2019 گوگل، مدل لایت گوگل پیکسل 3 معرفی شود. با توجه به رویت Google Sargo در Geekbench طی چند روز اخیر، گوشی پیکسل 3 لایت از شانس بیشتری برخوردار است. به این ترتیب در کنفرانس Google I/O 2019، اندروید 10 به همراه یک گوشی اقتصادی مجهز به آن رونمایی خواهد شد.

گوگل امسال نسبت به سال های گذشته در تولید گوشی های هوشمند کم رنگ تر ظاهر شده. همانطور که می دانید از سال گذشته شرکت تایوانی اچ تی سی و شرکت گوگل در قراردادی ساخت و تولید گوشی های اندرویدی را آغاز کردند. گوگل پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال محصولاتی با ساخت تایوان اچ تی سی و اعتبار گوگل هستند. بعید نیست که مدل بعدی گوشی های گوگل ، همپون پیکسل 3 لایت و پیکسل 4 نیز توسط  شرکت اچ تی سی ساخته شوند. شرکتی که در سال های 2008 تا 2012 در اوج بود اما به یک باره عرضه دنیای هوشمند را از دست داد و هر سال با شکست روبرو شد.

تا نمایشگاه MWC 2019 تنها چند روز باقی مانده. گوگل سارگو در این نمایشگاه با اندروید 10 برای اولین بار به نمایش در خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *