اندروید 9 پای به زودی به پرچمداران شیائومی خواهد رسید

اندروید 9 پای شیائومی

اندروید 9 پای تنها چند هفته است که به گوشی های هوشمند به صورت جهانی عرضه شده، در ابتدا این اندروید بر روی گوشی های جدید گوگل قرار میگیرد، اما از سویی شنیده می شود که شیائومی با انتشار فهرستی تازه، نام آن دسته از محصولات خود که به زودی آپدیت اندروید 9 پای را دریافت می‌کنند اعلام کرد. این کمپانی همچنین به برنامه خود برای انتشار آپدیت اندروید 8 اوریو نیز اشاره کرده است.

اندروید 9 پای شیائومی

در طول 11 سال از ارائه سیستم عامل اندروید، به نسخه نهم این اندروید رسیده ایم. اندروید 9 پای به صورت رسمی چند هفته پیش معرفی شد و پیش از هر چیزی گوشی های هوشمند گوگل را هدف قرار داده است. چرا که بر اساس روال هر ساله، هر اندروید جدید ابتدا روی گوشی های پیکسل و پیکسل ایک ال گوگل راه اندازی و اجرا می شود. در هر صورت ف سیستم عامل بخش مهمی از گوشی های هوشمند امروزی را در بر گرفته اند. هرچند افزایش روزافزون شمار دستگاه‌ها و زمان‌بر بودن پروسه‌ی آماده‌سازی آپدیت‌ها، کار را برای کمپانی‌ها مشکل‌تر می‌کند؛ اما آن‌ها را از پشتیبانی نرم افزاری محصولات خود باز نمی‌دارد. به تازگی شیائومی نیز همانند برخی رقبا، از انتشار آپدیت اندروید 9 پای و همین‌طور اندروید 8 اوریو برای طیف وسیعی از گوشی های هوشمند خود در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

آخرین و جدیدترین گوشی های شیائومی که به زودی سیستم عامل جدید اندروید، اندروید 9 پای را دریافت می کنند به شرح زیر هستند:

  • شیائومی می میکس 2 اس (Xiaomi Mi MIX 2S)
  • شیائومی می 8 (Xiaomi Mi 8)
  • شیائومی می 8 اکسپلورر ادیشن (Xiaomi Mi 8 Explorer Edition)
  • شیائومی می 8 پرو (Xiaomi Mi 8 Pro)
  • شیائومی می 8 اس ای (Xiaomi Mi 8 SE)
  • شیائومی می مکس 3 (Xiaomi Mi Max 3)

البته باید خاطر نشان کرد که شیائومی از ماه گذشته فعالیت خود را گسترده کرده. همانطور که دیدیم می میکس 3 نیز چند روز پیش رونمایی شد. حال کمپانی چینی در مقطع فعلی، مراحل تست به‌روزرسانی را روی گوشی‌های می میکس 2 اس ، می 8 و می 8 اکسپلورر ادیشن به جریان انداخته و حتی در برخی مناطق از جمله چین، آپدیت مربوطه را به دست کاربران هم رسانده است.

از سوی دیگر تعدادی از گوشی های شیائومی که به سیستم عامل نسخه قبلی اندروید، اندروید 8 اوریو ارتقاء می یابند در لیست زیر آمده اند:

  • شیائومی ردمی 5 ای (Xiaomi Redmi 5A)
  • شیائومی ردمی 5 (Xiaomi Redmi 5)
  • شیائومی ردمی 5 پلاس (که در برخی بازارها ردمی نوت 5 نام دارد)
  • شیائومی می 5 ایکس (Xiaomi Mi 5X)

از سوی دیگر  شرکت چینی شیائومی، این  غول گوشی سازی چینی، در فهرستی جداگانه، اسامی گوشی های هوشمندی که پیش‌تر آپدیت اندروید اوریو را دریافت کرده‌اند نیز اعلام کرده است. از این فهرست باید به نام شیائومی می میکس، می میکس 2، می 5، می 5 اس، می 5 اس پلاس، می 6، می نوت 2 و می نوت 3 اشاره کرد. لازم به ذکر است چنانچه یکی از گوشی های پلتفرم اندروید وان، نظیر  شیائومی می ای 2 (Xiaomi Mi A2) را در اختیار داشته باشید؛ زودتر از سایر کاربران به تازه‌ترین آپدیت‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد.

آیا شما هم یکی از دارندگان و طرفداران گوشی های شیائومی هستید؟ تا پایان سال 2018 میلادی خبرهای خوبی برای شما در پیش داریم.

آیدین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.